חדשות ואירועים

מעצבים מלחמה


המחלקה לעיצוב תעשייתי ב-HIT התגייסה למאמץ המלחמתי פיתוח, תכנון וייצור של ציוד לחימה עבור הכוחות הלוחמים

 


המחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון הייתה ממש שבוע לפני פתיחת שנת לימודים חדשה, כאשר קרו האירועים הנוראיים של השבת השחורה ב-7.10 שהובילו פריצה של מלחמת "חרבות ברזל". המחלקה לעיצוב תעשייתי בהובלתו של עופר זיק, החליטה כי עיכוב בפתיחת הסמסטר הוא לא מה שיעצור את הסטודנטים, המעצבים הצעירים מלתרום למען החזית.

 

 

"האמלחיה" המיוחדת שהוקמה במכון היא דוגמא לרצון העז ולמוטיבציה שיש לסטודנטיות ולסטודנטים, למרצות ולמרצים ולבוגרות ולבוגרים של HIT להתגייס ולעזור במאמץ המלחמתי.

 

בהובלתו של עופר זיק, הסטודנטים משתמשים בסטודיו ליצירה, שבימים כתיקונם משמש להכנת הפרויקטים הסטודנטיאליים, מתכננים, מפתחים ומייצרים ציוד לחימה על פי דרישה ליחידות מיוחדות הלוחמות בחזית. פאוצ'ים לרימון שמתלבשים על הירך, פונדות אקדחים, תוף למאג, תיק פרמדיק לדפיברילטור ושפצור אפודים הם רק חלק ממאות הפיתוחים שמצליחה האמלחיה של HIT לספק מידי יום ליחדות בצה"ל, במשטרה, במשרד הביטחון ובמערך הכבאות וההצלה.

 

באמלחיה לא פועלים רק סטודנטים. זה לצד זה, ניתן לראות מרצים, בוגרים, או אפילו תופרים או מעצבים מקצועיים שפשוט החליטו להיענות לקריאה של המחלקה לעיצוב תעשייתי ולספק ציוד ללוחמינו האמיצים בחזית ובעורף.

 

HIT מכון טכנולוגי חולון גאה ליזום ולקחת חלק בהמון יוזמות מבורכות לרווחתם של הסטודנטים, החיילים והאזרחים אשר בחזית. המכון רואה כערך עליון את התרומה למדינה ואנשיה בשעה קשה, מביע את תנחומיו למשפחות הנופלים ומחזק את ידם של משפחות הנעדרים והחטופים. שישובו אלינו במהרה!

 


פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "נמשיך להפעיל את כל יוזמה זו ויוזמות נוספות למען הלוחמים בחזית, התומכים בעורף ולמען הסטודנטים שלנו".

 

פרופ' דודי ראב"ד, דיקן הפקולטה לעיצוב: "כאשר החלו האיורים, ידענו שאנחנו לא באמת יכולים לשבת בשקט. חלק מהסטודנטים והמרצים גויסו לצבא ומי שלא, תומך בכל דרך שניתן".

 

 

עופר זיק, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב ב-HIT: "גאה בסטודנטים שלנו, גאה בבוגרים שלנו, גאה במרצים שלנו, גאה בכל המתנדבים שמגיעים יום ולילה. בעיקר גאה שבמסגרת הפעילות הענפה סביב השעון, אנחנו עושים כל שביכולתנו לסייע ללוחמים בשטח ולכלל כוחות הבטחון באשר הם. נמשיך כל עוד יזדקקו לנו".