גלריה ויטרינה ע''ש ג'וליה מזרחי

 

גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי מציגה באמצעות תערוכות מתחלפות ברמה מקצועית גבוהה, עולם חזותי עשיר ומתוחכם, המחבר בין אמנות ועיצוב – עם מבט אל העבר, ההווה והעתיד. 


הגלריה היא זרוע של המכון הטכנולוגי חולון HIT ומקשרת בין קהילות היוצרים בארץ, הקהל הרחב וקהל העובדים והלומדים במכון.


הגלריה ממוקמת בקומת הקרקע של בניין 6 בHIT המכון הטכנולוגי חולון ויש לה שני חללי תצוגה סמוכים זה לזה המאפשרים תערוכות בהיקפים שונים.


עונת התערוכות פעילה בין נובמבר ליולי מדי שנה. במועדים קבועים מתקיימות בגלריה גם תערוכות של סטודנטים ובוגרים של המכון.


 

יו"ר הגלריה
 

פרופ' חנן קמינסקי

אוצרת הגלריה
 

ד"ר דליה מנור

מנהלת אדמיניסטרטיבית
 

אורנה גטניו

 

 

 

 


נמצאו 89 תוצאות דף 1 מתוך 9

מיכל סהר: עיצוב בזירה רב תרבותית  א-Z, תערוכת יחיד ראשונה למיכל סהר, מהמעצבות הבולטות בשדה הטיפוגרפי בישראל, מאפשרת להכיר מקרוב מבחר מהגופנים שיצרה ואותם אנחנו פוגשים בחיי היום יום; דיאלוג בנייר : מריה זנדהאוז רפופורט | אורה קולמנובסקי, התערוכה מפגישה שתי יוצרות שבחרו בנייר כחומר גלם וכמצע לעבודה בטכניקות שונות. 

אחת התגובות המפעימות שהתגלו עם פרוץ המלחמה בשבעה באוקטובר היא גל ההתנדבות ששטף את החברה הישראלית על כל רבדיה.

התערוכה צבעים חיים פותחת צוהר להתבוננות עכשווית אל עולם האופנה והטקסטיל מתוך פריזמה משופעת במחקר, יצירתיות, דימויים וצבע. התערוכה מציעה חומרים למחשבה ולדיון על חלקנו כמעצבים וכצרכנים, ועל מקומה של תעשיית האופנה בתהליכים אשר יאפשרו להבטיח את עתיד הסביבה מבלי לאבד את התשוקה לצבע.

תערוכה חדשה שנפתחה בגלריה ויטרינה חושפת צדדים נוספים של המותג "אוליבטי" כחברת תעשייה טכנולוגית איטלקית מובילה, שחוללה מהפכה בזכות גישה חדשנית לעיצוב כוללני.

תערוכה חדשה בגלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי ב -HIT מכון טכנולוגי חולון, מתמקדת באחד המותגים הבינלאומיים המפורסמים ביותר לאורך המאה העשרים: "אוליבטי". 

שתי תערוכות פותחות את עונת התערוכות החדשה בגלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי. התערוכה "דרך הבד", של האמנית רות אדלר והתערוכה "רקמת אור" של האמנית חן תעוז.

בתערוכה חדשה לציון עשור ללכתו של הצלם בועז טל, ייחשף קמצוץ ממפעל חיו העשיר של האמן – תצלומים נוקבים ומרהיבים. טל בתצלומיו ניהל דיון סוער, יצרי ועמוס אזכורים לתולדות האמנות תוך הצפת המוסכמות של מסורת תצלומי המשפחה. תצלומיו של טל קוראים תגר על העשייה והשיח בשדה הצילום, גם בימינו אנו, עשור לאחר מותו.

תערוכה חדשה בגלריה ויטרינה: אסתר ברלי־יואל, פרנציסקה ברוך שתי נשים שעשו היסטוריה בתחום הגרפיקה השימושית ונשכחו בתוך דפי ההיסטורי

שיתוף פעולה ייחודי בין הארכיטקט יואב מאירי לאמן רועי קופר שנערך בשכונת שפירא.
בתערוכה יוצגו מודלים ארכיטקטוניים של מאירי לצד עבודות צילום של קופר המציעים מבט אסתטי מעניין על תופעות הנחשבות על פי רוב מחוץ לגדר של העיצוב והאסתטיקה.

המתח בין הווירטואלי והממשי הומחש היטב בעקבות המגפה העולמית: פעולות מן המציאות היומיומית נדחסו לתוך מסכים ונעשו לתלויות-טכנולוגיה בעוד שהמרחב הפיזי עצמו הפך למוגבל וממושטר. השאלה באיזו מידה שני העולמות, הפיזי והווירטואלי, ניתנים להחלפה זה בזה החלה להעסיק יותר ויותר אנשים. ניר הראל (נ. 1978) בוחן ביצירתו בשנים האחרונות את נקודות המפגש ואפשרויות החיבור בין סביבות בדיוניות הנוצרות ומתקיימות במרחב דיגיטלי לבין המימוש שלהן בעולם הפיזי, ובכלל זה בתוך חלל תערוכה.

תערוכות דיגיטליות

 

מרחבק - תערוכה דיגיטלית חדשה בגלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי
 

התערוכה "לספר את הסיפור ביחד" מספרת את סיפורה של הקהילה של  העיר ביטולה במקדוניה, לצד תערוכת צילום אשר מציגה צילומים שנעשו על ידי משתתפי מצעד החיים שנערך במקום, לרבות בני נוער בעלי צרכים מיוחדים והוצגו בתערוכה מיוחדת במשרד החוץ. את התערוכה אצר שלומי אמסלם והיא הופקה על ידי הסטודיו של עופר גץ וסמדר צוק

 


 

"לספר את הסיפור ביחד"
 

התערוכה "לספר את הסיפור ביחד" מספרת את סיפורה של הקהילה של  העיר ביטולה במקדוניה, לצד תערוכת צילום אשר מציגה צילומים שנעשו על ידי משתתפי מצעד החיים שנערך במקום, לרבות בני נוער בעלי צרכים מיוחדים והוצגו בתערוכה מיוחדת במשרד החוץ. את התערוכה אצר שלומי אמסלם והיא הופקה על ידי הסטודיו של עופר גץ וסמדר צוק

 


 

Sapir_Art# תערוכה חדשנית של האמנית ספיר ברונזברג לוי
 

תערוכה חדשנית של האמנית ספיר ברונזברג לוי, חוקרת את עולם האמנות המוצג במוזיאונים וגלריות ושואלת שאלות

 

 

 

 


 

תערוכה משותפת "ככר מסריק - יחסים בתנועה" בצ'כיה וב-HIT
 

שיתוף פעולה מתמשך בין הפקולטה לעיצוב ב-HIT לפקולטה לעיצוב באוניברסיטת West Bohemia בצ'כיה, הוליד תערוכה דיגיטלית וירטואלית משותפת בשם "כיכר מסריק - יחסים בתנועה".

 

 

 


 

הגריד הרב תחומי
התערוכה נותנת במה לעושר של "דמיונות ויזואליים" ואסוציאציות על אודות "הגריד" פרי יצירתם של 18 אמנים, המשתמשים במגוון חומרים, מדיומים וקני-מידה והיוצקים את פרשנותם שלהם לתפקיד הגריד, תוך ייצור שיח ויזואלי. התערוכה מזמינה דיאלוג וחקר של הרב-ממדיות והרב-שכבתיות של תצורות הגריד בדגש על עיצוב רב-תחומי בסביבה אקדמית.
התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי HIT, למחלקה ללימודים רב-תחומיים במכון.