גלריה ויטרינה ע''ש ג'וליה מזרחי

"במרחב גוף"


תערוכה ייחודית של סטודנטים שנה א' מהמחלקה לעיצוב פנים מ-HIT
אוצרים:
אדירכל ניני ורשבסקי והמעצב ראובן גבעתי
 
המחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון (HIT), גאה להציג את התערוכה "במרחב גוף", עבודות סטודנטים משנה א' בנושא חללים ואוביקטים שנובעים מהגוף ומעצימים אותו.
 

פתיחה: 7/2/2017  |  נעילה: 20/2/2017פרויקט כיסויי הראש הוא הראשון מתוך שלושה חלקים של פרויקט בקנה מידה, צורה וחומר אשר מתבצע לאורך סמסטר שלם, סמסטר א' של שנה א', שנה של יסודות ומבואות המהווים את הבסיס ללימודים במחלקה.

השאלה המרכזית שהובילה את ראש המחלקה, אדר' ניסן ורשבסקי ורכז שנה א' המעצב ראובן גבעתי, הייתה כיצד להביא את הסטודנטים להתעסקות ומחקר מעמיקים בחומר, צורה, צבע וקנה מידה, נושאים שעומדים בבסיס העיצוב בכלל ובעיצוב פנים בפרט.
 
העבודות מציגות את הכוונה לעסוק בסמסטר הראשון בלימודי העיצוב בחללים קטנים, אינטימיים וקרובים למשתמש. בהמשך הלימודים ילכו החללים ויהפכו למורכבים יותר הן מבחינת הפרוגרמות הנדרשות והן מבחינת פיתוחם ויישום הכלים השונים להם יידרשו הסטודנטים.
 
פרויקט זה מתחיל עם עיצוב של כיסוי ראש, ממשיך לעיצוב מעטפת גוף ועובר לעיצוב של מעטפת חלל. כך, צעד אחר צעד, בתהליך מובנה נחשפים הסטודנטים לעבודה בקני מידה שונים והתנסות מעשית וחומרית בעבודה בקנה מידה 1:1. במהלך העבודות רכשו הסטודנטים נסיון בפיתוח רעיוני, פיתוח פרוגרמה, פיתוח צורה, פיתוח חומר תוך התנסות במתיחת גבולות החומר, עיצוב בקני מידה שונים וחומרים ייחודיים. עבודות אלוה מהוות תוצר של פיתוח חומרי ופונקציונלי למרחב גוף האדם.

הגוף, כמרחב הפיזי האינטימי הקרוב אלינו ביותר, מקיים דיאלוג מרתק ביחסים שבין פנים וחוץ. מרחב זה, מהווה אתגר עיצובי בסיסי וחשוב, לתפיסת המעצב את המושג חלל על כל היבטיו. הגוף, כטריטוריה המגדירה מרחב שדרכו מתקיים שיח פנימי שלנו עם עצמנו, מקיים בו בעת דיאלוג החוצה עם האחר, החברה והתרבות. קנה המידה האינטימי, הוא מפתח בסיסי חשוב להבנת היחסים שנוצרים בחללים על צורותיהם השונות. המושגים, תוכן, חזית, מעטפת, משמעות ומסר, נידונים בעבודות אלו בתשומת לב רבה.

"במרחב גוף" מוצגות סידרת עבודות נבחרות שנעשו בקורס יסודות העיצוב של המחלקה לעיצוב פנים.