גלריה ויטרינה ע''ש ג'וליה מזרחי

Objects of Desire / True Story תערוכת יחיד לגרי גולדשטיין

אוצרת: דליה דנון
 

פתיחה 26/02/2017
נעילה  30/03/2017

 
התערוכה אורגת שלושה גופי עבודה: האחד - אובייקטים מולבנים ומצויירים. השני - ציורים על גבי ניירות, כריכות ספרים, חוברות קומיקס ומצעי נייר ישן – כאלו שנושאים זיכרון ומטען. והשלישי – עבודת קול. גופי העבודה נלכדים יחד ומבקשים להעלות שאלות על מערכות היחסים שבין סדר לכאוס, אמנות ועיצוב, פולחן, זיכרון וחפץ, תרבות וחברה. העבודות בתערוכה חושפות סיפורים ביוגרפיים וסיפורים בדויים.
 
אובייקטים מולבנים ומצויירים

גולדשטיין נודד בין התרבות האירופית והאמריקאית, בין קומיקס ודאדא, פופ-ארט וסוריאליזם. הוא מציג עולם מורכב, הניזון מחומרי היומיום ועושה שימוש בחפצי רדי מייד קטני מידה, עליהם הוא רושם ומצייר לאחר שהלבין אותם.
 
המחיקה משנה את ייעודו של החפץ ברפטטיביות כמעט פולחנית, הן מבחינת הפעולה והן מבחינת השימוש בטיפקס שהופך כמעט לשאמני ומאזכר תרבות של וודו או עשייה פולחנית לפני המזבח. בסופו של התהליך, החפץ נראה קפוא, נושא את הזיכרון של השימוש בו, מתחפש ל"חדש", ובכך מנוסח באופן אחר.
 
ציורים על גבי ניירות

 
לגולדשטיין יש מילון דימויים פרטי משלו החוזרים על עצמם שוב ושוב . הוא משתמש באלמנטים של קומיקס היות והשימוש בהם מאפשר לו להתייחס לתכנים קשים בצורה פחות מאיימת.

עבודתו של גולדשטיין נובעת מפחד מפני השיכחה. מגיעה מתוך רצון "להשאיר משהו שיהיה מאוחסן בעליית הגג".  לדבריו "כל העבודה שלי נוצרת באמוק, מפחד ששוב שום דבר לא יישאר. לכן ההגדרה הכי טובה לעבודותי היא של אשתי: 'מפעל הנצחה אישית' ".
 
אובייקטים מולבנים ומצויירים

הצבת העבודות בחלל התערוכה תדמה לטיול בתחנות חייו של האמן כמו גם בתחנות האמנותיות שלו. דפדוף בספר עב כרס, רב פנים ועלילות.
כחלק מן ההצבה, תושמע עבודת קול, בה האמן קורא מטקסטים שלו השזורים בעבודותיו.
 


גרי גולדשטיין, חי ויוצר בתל אביב. נולד וגדל בארצות הברית. בוגר תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת סירקיוז. תואר שני באמנות פלסטית מ"מכון פרט" בניו יורק. 
עלה ארצה ב- 1977. גולדשטיין הציג תערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בגלריות ובמוזיאונים בארץ, בארה"ב ובאירופה, ביניהם במוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב ומוזיאון חיפה.