גלריה ויטרינה ע''ש ג'וליה מזרחי

צבעים חיים | תעשיית האופנה - התשוקה לצבעהתערוכה צבעים חיים פותחת צוהר להתבוננות עכשווית אל עולם האופנה והטקסטיל מתוך פריזמה משופעת במחקר, יצירתיות, דימויים וצבע. התערוכה מציעה חומרים למחשבה ולדיון על חלקנו כמעצבים וכצרכנים, ועל מקומה של תעשיית האופנה בתהליכים אשר יאפשרו להבטיח את עתיד הסביבה מבלי לאבד את התשוקה לצבע. 

 

הורד הזמנה כ-PDF

 

התערוכה מציגה מסע בעקבות תעשייה בתהליכי שינוי, המנסה לקחת אחריות. במסגרת התערוכה מוצג מנעד רחב של פתרונות, בהם שימוש בטכניקות מסורתיות, שמבוססות על תפיסה של כלכלה מעגלית ומקיימות קשר הדוק עם אדמה, טבע ואדם. לצידם פתרונות הניצבים בקדמת הטכנולוגיה ומהווים כוח חלוץ בתחום השימוש בצבע. כל אלה הם חלק מתנועה גלובלית החותרת לתעשייה מקיימת.

 

בחלל הכניסה לגלריה מוצגות עבודות עיצוב ואמנות בטקסטיל, חומר וצבע; עבודות שנוגעות במשמעויות אישיות, על אופנה וקיום אישי, חוויות של זיכרון ודימוי עצמי, תשוקה והיקסמות.


החלל הפנימי של הגלריה והמשך התערוכה בגלריה הקטנה מוקדשים לדיון חזותי יצירתי על פתרונות אפשריים, מתוך מחויבות עכשווית של עולם הטקסטיל והאופנה לרתום לשם כך תהליכי מחקר וטכנולוגיות מסורתיות וחדשניות בנות קיימא.

 

עבודות בגישה המסורתית מציגות תהליכי קראפט בצבע, תהליכי עיבוד איטי ברוח 'אופנה איטית' (slow fashion), תוך הקנייה של ערך מחודש לאובייקטים של אופנה וטקסטיל. עבודות הנשענות על טכנולוגיות לייצור צבעים ייחודיים במגוון רחב מחומרים אורגניים ובשיטות צביעה טבעיות העושות שימוש במרכיבים צמחיים, ידידותיים לסביבה. עבודות הנוצרות בתהליכי מִחדוּש ומִחזוּר של חומרי טקסטיל, במטרה לאפשר כלכלה מעגלית המפחיתה פסולת וחוסכת משאבים. 

 

בגישת החדשנות מוצגים פתרונות ומחקרים פורצי דרך, המהווים חלק ממגמה מובילה בתעשיית הטקסטיל. שימושים בטכנולוגיות חדשניות, מבוססות על פתרונות דיגיטליים, לייצור פיגמנטים צבעוניים אקולוגיים, בשיטות דפוס המפחיתות את זיהום המים. שימוש בכלים של 'אפס פסולת' (zero waste), המאפשרים פיתוח מודלים ממוחשבים המייתרים תהליכי יצור פיזי, או מחליפים ייצור המוני בייצור מושכל על פי דרישה. מוצגת גם אופנה דיגיטלית, תחום חדש המשמש פתרון וירטואלי למרחבי הרשת ולפלטפורמות המדיה החברתית.

 

אוצרות התערוכה: פזית קידר וימית ניומן

אוצרת גלריה ויטרינה: ד"ר דליה מנור
 


המשתתפים בתערוכה: 

אורית פרייליך וד"ר אילנה פרלשטיין, גליה רוזנפלד, דבורה קיווי, דנה פלד, ולנטין קראבאנוב, ניר ג'ורג'יו לוין, סוזנה תמר דקל, סטרטסיס בע"מ, עדי פרבר, ד"ר עומרי גורן, קובי לוי, שקד כהן, שלי ואילון סתת, Twine Solutions Ltd