חדשות והודעות

בואו להכיר את מיכל חיל

 
מיכל חיל, עורכת דין בהכשרתה, מחזיקה גם בתואר במדעי המדינה ותואר שני ב-Global Studies, Peace & Development  ועוסקת במוזיקה, בטיולים בעולם, בעריכה ושידור של תכניות רדיו ובצילום כתחביב.
 
מיכל בספריה

צוות הספרייה, הממוקמת בקומה 2 בבניין 5 בקמפוס מונה 5 ספרניות, שתי עובדות מלתחה ושני סטודנטים המתחזקים את משמרת הלילה. (הספרייה פתוחה עד חצות).

"תפיסת העולם שלי רואה את הספרייה כמקום שהוא הרבה יותר מאשר בית לספרים, אלא מקום להעשיר את עולמכם. החזון שלי הוא להפוך את הספרייה למרכז לתרבות והעשרה ולגשר בין האקדמיה לקהילה  באמצעות קיום תערוכות אמנות, הרצאות ושתופי פעולה מגוונים".

הספרייה כוללת למעלה מ-44,000 כותרים בכל התחומים הנלמדים במכון, והולכת ומתרחבת בעיקר בתחום העיצוב, אך גם במקצועות הטכנולוגיים.

בעידן שבו נדמה כי הספריות הולכות ומאבדות ממעמדן , אומרת מיכל כי עדיין יש מקום רב לספריות והראייה היא כי ברחבי העולם משקיעים סכומים נכבדים בהקמה ובעיצוב ספריות חדשות. "אחוז הספרות האקדמית הדיגיטאלית, בוודאי זו הפתוחה לכולם, עדיין קטן יחסית.
 
ספריית HIT בתערוכת 'חוצפה ישראלית'
 
הספריות המסורתיות מתאימות עצמן לעידן החדש ומשנות את פניהן והופכות למרכזי למידה משותפת ויחידנית ולמרכזי מידע. חווית הלימוד משתנה והופכת לחוויה קבוצתית, במקרים רבים,  ומכיוון שכך הוקצה בספריה "חדר שקט" המיועד לסטודנטים המעוניינים בישיבה שקטה. גם הספרניות נקראות עתה "מידעניות" ומגמה זו רק הולכת ומתרחבת לחברות הייטק וחברות מסחריות אשר גילו את התועלת הטמונה בקיומן של ספריות ובמקצוע המידענות.

בימים אלה מתחילה מיכל במיזם חדש בספרייה והוא השאלת ספרים לקהל חיצוני, הכולל, בין השאר, מעצבים ואדריכלים ,אשר יוכלו לשאול ספרים מקצועיים על בסיס מנוי שנתי .

"ספריית המכון נחשבת לאחת הספריות המובילות בתחום ואנו עובדים יחד עם הסגל האקדמי על מנת לגוון ולהעשיר אותה אף יותר", מסכמת מיכל.