חדשות והודעות

"שיתוף פעולה מתבקש"- משלחת מסינגפור נוחתת ב-HIT


פיתוח טכנולוגי רפואי, טיפול במחסור המזון העולמי וטכנולוגיות למידה חדשניות ומהפכניות הן רק חלק מהנושאים שנדונו בביקור הרשמי של שר החוץ והחינוך של סינגפור.

משלחת של אנשי חינוך ופוליטיקאים מסינגפור בביקור ב-HIT
משלחת מסינגפור בביקור ב-HIT
צילום: טל קירשנבאום


הסגל הבכיר של HIT מכון טכנולוגי חולון בהובלת נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב, סגן הנשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות, ד"ר רפאל ברכאן ארח משלחת של דיפלומטים מסינגפור, ובראשם, ד"ר מוחמד מאליכי בין אוסמן, שר החוץ והחינוך  השני של סינגפור, לביקור במסגרת סבב ביקורים שעורך השר במדינות המזרח התיכון. פרופ' יעקובוב פתח את הביקור והציג את פעילותו של HIT מכון טכנולוגי חולון במישור האקדמי ואת הקשר החזק המתקיים בין המכון לתעשייה המקומית ולאקדמיה עולמית.


במהלך הביקור התרשמה המשלחת מהפקולטות השונות ב-HIT ובעיקר ממסלולי הלימודים החדשניים כמו טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה וכן, טכנולוגיות למידה. "שיתוף פעולה עתידי בין ישראל לסינגפור במסגרת אקדמית יכולה לספק פתרונות יישומיים למגוון רחב של בעיות בחיים של כולנו" אומר פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT המכון הטכנולוגי חולון. "הערכים שמנחים אותנו הם אנושיות, קדימה וטכנולוגיה, ונראה את העניין הזה אנחנו חולקים במשותף עם האוניברסיטאות מסינגפור שהן מהטובות בעולם".

השר מוחמד מאליכי בין אוסמן, שר החוץ והחינוך של סינגפור ופרופ' יעקובוב, נשיא HIT המכון הטכנולוגי חולון
השר מוחמד מאליכי בין אוסמן, שר החוץ והחינוך של סינגפור ופרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT המכון הטכנולוגי חולון
צילום: טל קירשנבאום


ד"ר רפאל ברכאן, סגן הנשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות, ציין בפני מכובדי המשלחת כי על אף היות HIT מכון טכנולוגי, המוסד מקיים חשיבות עליונה לחיבור בין כלל הפקולטות והמחלקות ויצירת שיתוף פעולה נכון יותר בין הסטודנטים. "בית הספר ללימודים רב תחומיים ב-HIT מאפשר לסטודנטים מתארים שונים כמו עיצוב והנדסה, טכנולוגיות למידה ועוד, להיפגש ולכנס את הידע והכלים של כל אחד למען תוצר משותף שאף יענה על צורך אמיתי ובעיה קיימת".


"זה לא הביקור הראשון שלי בישראל אבל זו פעם ראשונה ב-HIT מכון הטכנולוגי חולון וזה מאד מרשים", מספר השר מאליכי. "ישראל וסינגפור הן מדינות מאד דומות, הן התפתחו מהר והן מנסות, עם מעט מאד משאבים, לפתור אתגרים מורכבים במיוחד". השר הוסיף כי אין מדובר בביקור האחרון ב-HIT המכון הטכנולוגי חולון וכי הוא מצפה לפעם הבאה ואף לביקור גומלין של משלחת HIT בסינגפור.


המשלחת ביקרה גם ב-Living Lab של HIT מכון טכנולוגי חולון, היא מעבדת מחקר וחדשנות ייחודית בישראל, בדמות דירה חכמה, עתירת אמצעי ניטור - אשר בה נבחנות שאלות מחקר קליניות בעלות אספקט טכנולוגי יישומי מובהק.פורסם: 19/10/2022