חדשות והודעות

החיבור בין מידע, המצאה, יצירתיות ושיטה-

סדרת ההרצאות "חלון לחזון" שהושקה לא מכבר צוברת תאוצה, ובחודש מרס הקרוב יתקיימו במסגרתה ארבע הרצאות שונות, כולן פתוחות לקהל הרחב. ההרצאה הראשונה לחודש מרס תהיה בנושא המצאות, חדשנות ויצירתיות. את ההרצאה תעביר ד"ר שרה גרינברג, חוקרת במכון גרטנר המתעניינת בשיטות ומנגנונים היוצרים חדשנות במחקר ובתעשיה.


במסגרת ההרצאה תציג ד"ר שרה גרינברג את שיטת ה
TRIZ- מערכת של חוקים ועקרונות שמטרתה להביא ליצירת טכנולוגיות מתקדמות ולפתירת בעיות מסובכות. "על ידי שימוש בכלים יצירתיים שנלמדו מפתרון בעיות שונות בעבר",טוענת ד"ר גרינברג, "ניתן להגיע לפתרונות מפתיעים ופורצי דרך לבעיות שרירות וקיימות".

 

בבסיסה של ה"חשיבה ההמצאתית" מצוי אלגוריתם מובנה לפיתרון בעיות הנדסיות בעלות סתירה קיומית בעצם מהותן. בעוד שכל השיטות ההנדסיות קוראות למציאת פשרה הנדסית, או במינוח המקצועי: אופטימיזציה, כלומר הנאה וסבל משני העולמות, הרי שב"חשיבה המצאתית" אין מקום לפשרה. הפיתרון האלגוריתמי חייב להיות מפתיע, יצירתי, המצאתי, ללא כל שינוי מהותי במבנה המערכת אך עם שיפור דרמטי בתפקודה.   בקורס "חשיבה המצאתית" מקבלים התלמידים כלים להפעלת מגוון רחב של אלגוריתמים לפיתרון בעיות הנדסיות עם סתירה קיומית בבסיסן.

 

הסמינר הינו חלק מסדרת סמינרים חדשנית- "חלון לחזון"-  יוזמה חדשה של פרופ' גדי גולן, דיקן הפקולטה להנדסה ב H.I.T - המכון הטכנולוגי חולון. "בצעד זה" הוא אומר, "אני מבקש לפתוח את שערי המכון בפני כל תושבי חולון, וכמובן בפני כל מי שטכנולוגיה וחשמל הם נושאים היקרים לליבו".
 

 

הסמינר יתקיים ביום שלישי, 3 במרס 2009, בשעה  16:00,  
אולם כנסים בניין 3,  ב
H.I.T  מכון טכנולוגי חולון.