תארים לשם כבוד

מר זיו אבירם

זיו אבירם

HIT מתכבד להעניק תואר לשם כבוד למר זיו אבירם, על מאמציו ועשייתו כמחולל שינוי בענף ההייטק, על הובלת מהפכות טכנולוגיות הנשענות על פלטפורמות חלוציות של בינה מלאכותית, הנמצאות בחזית המדע ומונעות מתוך מחויבות עמוקה לשרת את האנושות.


זיו אבירם הינו יזם ואיש עסקים מהמוערכים והמובילים במשק הישראלי.


זיו אבירם, מייסד שותף של חברת Mobileye, שימש כנשיא ומנכ״ל החברה מיום הקמתה ועד למכירתה לחברת אינטל. Mobileye שנוסדה ב-1999, הובילה למהפכה בתחום התחבורה ותאונות הדרכים והינה שחקן מוביל בהובלת עולם התחבורה לרכבים אוטונומיים. בשנת 2014 הונפקה החברה בבורסה בניו יורק וקיבלה את תואר "ההנפקה הישראלית הגדולה ביותר בכל הזמנים". בשנת 2017 רכשה אינטל את Mobileye בסכום של 15.3 מיליארד דולר - עסקת המכירה הגדולה ביותר בתחום ההי טק ובתולדות מדינת ישראל.


זיו אבירם, מייסד שותף של חברת OrCam, שימש כנשיא ומנכ״ל במשך 11 שנה מיום הקמתה בשנת 2010. כיום, הוא מכהן כיו"ר משותף של החברה. OrCam רותמת את הטכנולוגיות המתקדמות בעולם כדי לפתח מוצרי עזר מבוססי ראיה ממוחשבת ובינה מלאכותית, שנועדו לשפר את חייהם ולספק עצמאות לעיוורים, לקויי ראייה, בעלי קשיי קריאה ולמידה ואוכלוסיות נוספות.


כחלק מסדר היום והפעילות העסקית שלו, רואה זיו אבירם את חשיבות תעשיית ההייטק הישראלית למדינה ולכלכלתה, מייעץ, מלווה ומשקיע בעשרות חברות סטרטאפ בתחומי הרפואה, התחבורה, הבינה המלאכותית ועוד, כשהקריטריון המוביל אותו בבחירת ההשקעה, הוא התרומה לאנושות של אותו פיתוח.


בשנת 2021, יחד עם ארבעת ילדיו הקים זיו אבירם את קרן אבירם. הקרן משקפת את ערכי המשפחה ומקדמת מיזמים חברתיים לטובת האנושות. בשנת 2021 השיקה הקרן את "Aviram Awards", תחרות לרעיונות ומיזמים ברחבי ישראל והמזרח התיכון שחרטו על דגלם תרומה לאנושות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות.


מחויבותו של זיו אבירם לפתח טכנולוגיות יוצאות דופן ומהפכניות בעלות פוטנציאל משנה עולם, עולה בקנה אחד עם החזון והערכים של HIT מכון טכנולוגי חולון, השואף לקדם חינוך אקדמי טכנולוגי גבוה תוך שיתוף פעולה עם התעשייה במטרה להוביל לפתרונות חדשניים לאתגרי היום יום.