תארים לשם כבוד

מר מאיר שפיגלר

מאיר שפיגלר

HIT מתכבד להעניק תואר לשם כבוד למאיר שפיגלר על מאמציו הבלתי נלאים להבטיח רווחה כלכלית וביטחון סוציאלי לאוכלוסיות הפגיעות ביותר בחברה הישראלית, באמצעות הטמעת תרבות ארגונית של הזדהות עם מצוקות האזרחים וראיית עולם המאמינה בחמלה.
בדרכו הרגישה והאנושית העצים מר שפיגלר את האמון בשרות הציבורי, בערבות הדדית ובחוסנה של החברה הישראלית.


לאחרונה נבחר מר שפיגלר למנכ"ל חברת החשמל, האחראית על הביטחון האנרגטי של המדינה ותפקודה השוטף. במהלך חמש השנים האחרונות כיהן כמנכ"ל הביטוח הלאומי, ולפני כן כיהן במגוון תפקידי ניהול בכירים בשרות הציבורי ובהם מנכ"ל משרד הדתות, יחידת הסמך לעובדים זרים במשרדי התמ"ת והפנים, חברת דואר ישראל, קרן קימת לישראל.


הוא נולד בצפת לדב שפיגלר שורד שואה, שהשתתף במלחמת העצמאות ומאוחר יותר קיבל את עיטור המופת הראשון בתולדות משמר הגבול.


מצד אמו צופיה הוא דור שישי למשפחת עבו שמקורה באלג'יר שעל שמה מזה כ- 190 שנה מתקיים בחג ל"ג בעומר הטקס המסורתי של העברת ספר התורה בריקודים ומחולות עד לקבר הרשב"י במירון.


מר שפיגלר נבחר ליו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון שם השלים את לימודיו בהנדסת חשמל, בהמשך הוא סיים את לימודי המשפטים והוסמך כעו"ד ואת התואר השני קיבל במנהל עסקים, התמחות במימון ושוק ההון.


במהלך כהונתו כמנכ"ל הביטוח הלאומי הוביל מר שפיגלר את ההתמודדות עם משבר הקורונה, נאבק לתת מענה לכל האוכלוסיות והמגזרים שנפגעו מההתמודדות בנגיף, ובכך מנע את קריסתם הכלכלית של מאות אלפי משפחות ואזרחים.


בעקבות המלחמה באוקראינה מינה ראש הממשלה את מר שפיגלר, במקביל לכהונתו כמנכ"ל הביטוח הלאומי, כפרוייקטור העלייה מרוסיה ואוקראינה. משימה ערכית ולאומית ממדרגה ראשונה שבוצעה ברגישות ובהתחשבות בעשרות אלפי העולים, שבין לילה הפכו לפליטים חסרי כל.


הערכים שינק משחר ילדותו עיצבו את דרכו, שלכל אורכה ניצבת האמונה בנתינה שאין מעצימה ממנה.


HIT מכון טכנולוגי חולון, כמוסד ציבורי שם לו למטרה להעניק השכלה גבוהה לכל שכבות החברה הישראלית תוך התחשבות וסיוע למי שידו אינה משגת. חוסנה של חברה נימדד על פי היחס שלה לחוליות החלשות המצויות בה ובנקודה זו נכנס HIT כמוביל תפיסת עולם חברתית, המעניקה יחד עם חברי הסגל והסטודנטים מעטפת אוהדת ומחבקת לאלה שזקוקים לכך, בדרכם להישגים אקדמיים. כל אלה שזורים ומשתלבים בליבת אופיו ומשנתו הסדורה של מר שפיגלר.