עולם הבריאות הדיגיטלית

פרופ' אדוארד יעקובוב בראיון לפורטל הכרמל והצפון

 

ההרשמה לתוכנית החדשה והייחודית לתואר ראשון ב"טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה"בעיצומה, ונשיא HIT התראיין לאחרונה בנושא לפורטל הכרמל וצפון.

 

בדבריו אמר פרופ' יעקובוב כי מגפת הקורונה שינתה והשפיעה על כל תחומי החיים לרבות תוכניות הלימודים באקדמיה. לדבריו, המוסדות האקדמיים רואים את השפעת הקורונה על שוק העבודה ומתחילים לשנות את תכני הלימודים במקצועות השונים על מנת שיוכלו לצייד את בוגריהם בכלים העדכניים ביותר כפי שקיימים היום בשוק.

לדוגמה, בעקבות הקורונה, הדרישה לאנאליסטים של נתונים, המתמחים בנתונים רפואיים, גברה בצורה ניכרת בבתי חולים, קופות חולים, חברות תרופות, חברות ביטוח, ענקיות טכנולוגיה וחברות סטרטאפ.

 

"ב-HIT הגדלנו לעשות ואנו צפויים לפתוח בשנת הלימודים הקרובה תואר חדש לגמרי - תואר ראשון בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה - תחום לימוד חדש המגשר על פערי הידע בין רופאים ועובדי מערכת הבריאות לבין תעשיית הטכנולוגיה, כדי להביא לניצול מקסימלי ככל האפשר את הטכנולוגיות הקיימות ולקדם בניית טכנולוגיות חדשניות לטובת האבחון, המעקב והטיפול הרפואי-בריאותי.

 

בנוסף באמצעות התוכנית יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי רפואה (M.D.) בתוכנית הארבע שנתית. התוכנית פותחה בשיתוף פעולה עם בתי החולים המובילים בארץ מתוך הצורך שעלה בקרב הרופאים לקבל כלי באמצעותו ניתן לעבד נתונים רפואיים.

 

עוד ציין נשיא HIT: "מיום היווסדו, חרת המכון על דגלו לבנות גשר בין העולמות ויחד עם ידידים מהעדה הדרוזית אנו מקדמים השכלה גבוהה לבני העדה. קלטנו סטודנטים למספר רב של תוכניות ואנו שמחים ורוצים שישתלבו במכון".

 

 

פורסם: 12/08/2020