עולם הבריאות הדיגיטלית

תכנית חדשה וראשונה מסוגה בשיתוף HIT תחבר מפתחים מעולמות ההייטק ועולם הרפואה


תכנית חדשה שנבנתה במסגרת רשת 8400 בשיתוף HIT תפגיש מהנדסים, אנשי מוצר, דאטה ומפתחים עם מושגי יסוד בעולמות קליניים ותחשוף אותם לצרכי השטח בבתי החולים וברפואה בקהילה. ההכרזה על התוכנית התקיימה ב-HIT.

לוגו: Med4Tech by 8400

בפברואר הוכרזה תוכנית ראשונה מסוגה, Med4Tech, שמטרתה להקנות רקע ומושגי יסוד ברפואה לאנשי ונשות טכנולוגיה שמפתחים טכנולוגיות לעולמות הבריאות. התוכנית כוללת ,למידה תיאורטית והתנסותית של המשתתפים במרכזים רפואיים מובילים בישראל, והיא נועדה להעמיק את הידע של אנשי הייטק בעולמות הרפואה, על מנת שיוכלו לפתח טכנולוגיות שעונות על צרכים אמיתיים של מערכת הבריאות, לשפר את הטיפול בחולים, ולתת מענים ופתרונות טכנולוגיים לאתגרים ועומסים של צוותים רפואיים.


התכנית נולדה במסגרת תכנית המנהיגות של 8400 ומתקיימת בשיתוף המכון הטכנולוגי חולון (HIT) ע"י חברי רשת 8400: הדס ביטרן, מנהלת קבוצת הבריאות ומדעי החיים, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח; שיקו הרשטיק, מנהל האסטרטגיה והשירותיות בתחום השירות, Biosense Webster. שושי פרידמן, סמנכ״ל תפעול קליני, המו״פ הייחודי הגלובאלי, טבע וד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא לחדשנות יזמות ובינלאומיות, במכון הטכנולוגי חולון (HIT).


התכנית פותחה מתוך הבנה כי קיים צורך אמיתי בהבנה מעמיקה יותר של מונחים, שפה ועקרונות קליניים בסיסיים לאנשי פיתוח, וחיבורים בין אנשי טכנולוגיה לבין צוותים רפואיים על מנת להבין מקרוב את הצרכים ואתגרי היומיום בעבודתם הקלינית ולדייק את תהליכי הפיתוח הטכנולוגיים מתוך חיבור אמיתי לשטח. החיבורים הייחודיים שייווצרו במסגרת תכנית הלמידה ויצירת השפה המשותפת יהוו קרקע להמשך שיתופי פעולה בין מרכזים רפואיים לבין חברות בתעשייה עם ערך הדדי לצוותים הרפואיים, חברות בתעשיית ה-HealthTech הישראלי ושיפור הטיפול בחולים במערכת הבריאות הישראלית.


המחזור הראשון יכלול כ-20 משתתפים,ות המגיעים ממגוון חברות וסטרטאפים בעולמות ההיי-טק וה- HealthTech וייפתח בחודש פברואר. משתתפי התכנית ייחשפו במפגשי הלמידה לתכנים כגון מבוא לאנטומיה, פיזיולוגיה, ביוכימיה, טיפול תרופתי, שיועברו ע"י קלינאים, חוקרים ואנשי רגולציה. התכנית כוללת התנסות מעשית במסגרתה יגיעו למרכזים רפואיים המובילים ברחבי הארץ (ביניהם: שיבא, איכילוב, שערי צדק וסורוקה), ייפגשו עם הצוותים המטפלים, ויחשפו לשיטות העבודה ולצרכים הדחופים ביותר בהם הם נתקלים בעבודתם.


תוכניות אלה מטרתן להאיץ את צמיחת ה-Healthtech הישראלי דרך פיתוח הון אנושי ומשיכה של כוחות חדשים לעולמות ה-HealthTech, יצירת חיבורים אינטרדיסיפלינריים בין אקדמיה תעשיה וארגוני בריאות ובנייה של תשתיות לשיתופי פעולה ושיתוף ידע.


8400 רשת הבריאות, היא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם לפני כ-4 שנים במטרה לקדם מנוע צמיחה ישראלי בתחום טכנולוגיות הבריאות (HealthTech) ולהאיץ את היווצרותם של פתרונות ריפוי, טיפול ו-Wellbeing, משלב המחקר והפיתוח ועד לתעשייה ולשוק - לחולים בארץ ובעולם. 8400 מובילה כיום למעלה מ-15 תכניות ופרויקטים תשתיתיים שנולדו כמענה לצרכים ולאתגרים באקוסיסטם הHealthTech בישראל.


תוכנית הדגל של 8400 היא תוכנית מנהיגות חוצת-מגזרים שמטרתה לייצר רשת של 400 מובילי ומובילות בשדה טכנולוגיות הבריאות בתוך 8 שנים, שפועלים יחד, באופן מתמשך, לזיהוי פערים והזדמנויות וליצירת פתרונות ופרויקטים תשתיתיים למקסום פוטנציאל הצמיחה של האקוסיסטם. המשתתפים מגיעים מעמדות השפעה והובלת שינוי בתעשייה, בממשלה, באקדמיה המחקרית-יישומית, בתי חולים וקופות חולים. 8400 פועלת בשיתוף ובתמיכת רשות החדשנות, משרד הבריאות, מטה ישראל דיגיטלית במשרד לעניינים דיגיטליים וג'וינט אלכא.


דר' רפאל ברכאן
צילום: סיון פרג'
ד"ר רפאל ברכאן: "פעילות מבורכת זו במסגרת Med4Tech מטעם רשת 8400, מהווה נדבך נוסף בבניית הגשר החשוב בין עולם הרפואה הקלינית לבין עולם הטכנולוגיה, בכך שהיא פונה לקהל יעד של אנשי טכנולוגיה מנוסים.
ב-HIT עוסקים כל העת בבניית גשר זה, בהצמחת דור עתיד של רופאים בעלי ידע מעמיק בטכנולוגיות מידע כמו גם בהכשרת בוגרים טכנולוגים בעלי הבנה בעולם התוכן הביו-רפואי לתעשיית ה- MedTech/HealthTech, במסגרת התואר הראשון בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, היחיד בארץ."פורסם: 13/02/2022