עולם הבריאות הדיגיטלית

אפליקציה חדשה תסייע להעברה מדוייקת של משמרות בין אחיות במחלקות אשפוז

 

שיתוף פעולה בין אגף הסיעוד של המרכז הרפואי איכילוב והמעבדה הרב תחומית לאינפורמטיקה רפואית (HEAL) במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב HIT מניב פיתוח אפליקציה ייעודית ותשתית, אשר תאפשרנה לאחיות להעביר את פרטי המשמרת למשמרת הבאה במדויק, תוך מניעת מקרים של החמצה ואבדן מידע בשוגג.

 

ד''ר קרפטי

ד"ר תומס קרפטי, מנהל המעבדה הרב תחומית HEAL


שעת העברת המשמרות בין אחיות בבתי החולים היא זמן מאוד קריטי, שכן בזמן הזה מועברים פרטים חשובים על המטופלים במחלקה למשמרת המתחילה את פעולתה. כיום מתבצעת העברת המידע בעל פה או באמצעות מחשב הנישא על עגלה מגושמת, הנגררת בתוך המחלקה. בפועל, אחיות מעבירות משמרת על פה או באמצעות פתקים.


שיתוף פעולה בין המעבדה הרב תחומית לאינפורמטיקה רפואית (HEAL) במכון לבין אגף הסיעוד במרכז הרפואי איכילוב, הוליד יוזמה לפיתוח אפליקציה ייעודית שבאמצעותה ניתן יהיה להעביר את כל המידע הדרוש על גבי טאבלטים, באופן טבעי, יעיל ונוח, ללא צורך ברישום ידני.


ד"ר תומס קרפטי, מנהל המעבדה הרב תחומית HEAL: "חשיבות פיתוח זה היא קודם כל בייעול העברת ושיתוף הנתונים, אולם לא זו בלבד שהאפליקציה תעביר ותשתף את נתוני המטופלים בקרב האחיות בדרגים השונים, אלא גם תסייע לקבץ ולהציג נתונים נתונים תפעוליים נוספים החשובים לקבלת תמונה כוללת בדרגים הניהוליים של אגף הסיעוד ובית החולים."
 

 

פורסם: 09/01/2022