עולם הבריאות הדיגיטלית

ד"ר הדס לוי וד"ר רפאל ברכאן מובילים השנה את הכנס ה-15  של איגוד החדשנות האירופאי 

ד"ר הדס_לוי וד"ר רפאל_ברכאן מובילים השנה את הכנס ה-15  של איגוד החדשנות האירופאי 

 

Pervasive Health 2021 - 15th EAI International Conference on Pervasive Health Computing Technologies for Healthcare

 

הכנס הבינלאומי השנתי בנושא של האגודה האירופאית לחדשנות ה-EAI (European Alliance for Innovation) יעסוק בנושאי הליבה של הרפואה הדיגיטלית והשנה יתמקד בהשלכות מגפת הקורונה על המודלים הטיפוליים בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה.


את הכנס הווירטואלי מובילים ד"ר הדס לוי מרצה בכירה במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב-HIT וד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות ומייסד התכנית לרפואה דיגיטלית והוא יתקיים בתאריכים 6-8.12.2021

 

ד''ר ברכאן סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות, צילום: סיון פרג' ד''ר לוי מרצה בכירה במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה 

ד"ר רפאל ברכאן

סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות

ד"ר הדס לוי

מרצה בכירה במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה 


שלושת ימי הכנס יתמקדו השנה בהתמודדות, בתובנות ובתוצאות התמודדותה של מערכת הבריאות עם הקורונה - מה השתנה מבחינת מודל שירותי הרפואה, כיצד תחום הטיפול והאשפוז הביתי הוזנק קדימה, הכנסה והטמעה של טכנולוגיות חדשניות לשירותי הרפואה בבית חולים ובקהילה, מקומה של הרפואה הדיגיטלית ברפואה וכיצד היא תשפיע על הכשרת דור העתיד של הרופאים. כמו כן, יתקיימו פאנלים בנושאי רפואת העתיד, חינוך לאתגרי העתיד, פאנל תעשייה ופאנל שיעסוק באתגרי פרטיות ואבטחת מידע נוכח התפתחות טכנולוגיות רפואיות לסביבה הביתית. בנוסף, ייקחו חלק בכנס מרכזים רפואיים מובילים, קופות חולים, חברת 'צבר רפואה', חברות טכנולוגיות רפואיות, לרבות חברות הזנק, נציגי ממשל ועוד. 

 

ד"ר רפאל ברכאן, סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות ומייסד התכנית האקדמית החדשה והייחודית לרפואה דיגיטלית ב HIT- מכון טכנולוגי חולון:
"עולם הרפואה השתנה מהקצה לקצה בשנים האחרונות ועוד יותר בתקופת הקורונה, עם מעבר משמעותי לרפואה ביתית, טכנולוגית, מדויקת, אישית ויעילה יותר. יש לעשות הכל בכדי לספק לרופאים ולרופאות ברחבי ישראל והעולם את האמצעים והידע המתקדם ביותר על מנת להתאים את יכולותיהם הרפואיות ליכולות הטכנולוגיה של ימינו.

 

זאת זכות וגאווה גדולה עבורנו לארח את הכנס השנתי העולמי, ה- 15 במספר, של איגוד החדשנות האירופאי שיערך ויעסוק השנה בלימוד מהתמודדותה של מדינת ישראל ומערכת הבריאות שלה בקורונה. בנוסף, הכנס יעסוק באופן נרחב באחד הנושאים שנכון לעכשיו נמצאים בליבת הדיון של הקהילה הרפואית העולמית - כיצד המגפה שינתה את הגדרתו של הרופא בסדר החברתי של חיינו, החל משגרת עבודתו של הרופא ועד לקריטריונים הדרושים למילוי התפקיד".


בכנס יציגו עשרות חוקרים, מעל 50 מאמרים חדשים בנושא והוא ישודר וירטואלית. 


בין הדוברים בכנס: פרופ' איל צימליכמן, סמנכ"ל חדשנות בשיבא וראש ARC, פרופ' שמואל רייס מהמובילים בארץ בתחום החינוך הרפואי בעידן הדיגיטלי, פרופ' אברהם זיידמן, מהחוקרים המובילים בעולם בתחום הטל-רפואה והרפואה הביתית, ד"ר רוני צבר, מייסד ומנהל רפואי של 'צבר רפואה' ועוד.

 

תוכנית הכנס     מידע והרשמה

 

 

פורסם: 05/12/2021