עולם הבריאות הדיגיטלית

הרחבת והעמקת שיתוף הפעולה בין HIT לבית החולים 'מעייני הישועה'


הנהלת 'מעייני הישועה' התארחה במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב- HIT כביקור גומלין, זאת בהמשך לשיתוף פעולה, אשר יצא לדרך בין שני הארגונים, סביב זכיה בקול קורא של משרד הבריאות והרשות לחדשנות לפיתוח תשתיות המידע של בית החולים.

 

הרחבת והעמקת שיתוף הפעולה בין HIT לבית החולים 'מעייני הישועה'


הנהלת בית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק קיימה ביקור גומלין במחלקה לרפואה דיגיטלית ב- HIT מכון טכנולוגי חולון. במהלך הביקור הציג סגן הנשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות ומייסד המחלקה, ד"ר רפאל ברכאן, את הישגי המחלקה ואת כווני ההתפתחות של HIT במנשק שבין טכנולוגיה ורפואה. במסגרת זו הציג ד"ר ברכאן את המחקרים שהמחלקה מקיימת ואת המארג הרחב של שיתופי פעולה עם שמונה בתי חולים בישראל, ובהם גם 'מעייני הישועה', ועם שתי קופות החולים הגדולות – 'כללית' ו'מכבי'.


שיתוף הפעולה בין HIT ל'מעייני הישועה' יאפשר הכשרה מיטבית של סטודנטים לעולם הרפואה הדיגיטלית, כמו גם יאפשר לחוקרים במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב-HIT לחקור ולפתח מודלים ומוצרים מבוססי נתונים על בסיס המידע העשיר, ולעיתים ייחודי, של בית החולים 'מעייני הישועה', בעיקר בעולמות הגניקולוגיה, מיילדות ובריאות הנפש. במסגרת שתוף הפעולה, יוענקו לבית החולים שירותי אנליזה של מידע רפואי שיאפשרו לבית החולים לייצר מודלים ותובנות קליניות לשימוש הקלינאים בו, כמו גם לטובת קהילת הקלינאים והחוקרים מחוצה לו ותעשיית ה- MedTech.


ד"ר ברכאן הדגיש: "כל המחקרים מתבצעים כחלק משיתוף פעולה עם בתי חולים ועם מנהלי מחלקות ומהווים מענה לצרכים ממשיים בשטח. אנו מקפידים ללוות את תהליכי הפיתוח עם מומחים לרגולציה ועם מי שעוסקים בעיצוב מוצר, כדי לעבוד במקביל ולסיים את התהליך המחקרי עם מוצר ממשי שעשוי לסייע בפועל למטפלים ולמטופלים."


האורחים סיירו במעבדת MADE, מעבדה רב-תחומית (עיצוב, ביו-הנדסה, AI, רפואה), המפתחת פתרונות לצרכים מורכבים בסביבות קליניות. מנהלת המעבדה, יעל אבני, הציגה שני פיתוחים של המעבדה – כלים לניטור מרחוק של חולים במחלת רעד ראשוני בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי שיבא, ומערכת לניטור לא פולשני של הפרעות בליעה בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי רבין.  


בין האורחים מ'מעייני הישועה' היו ד"ר דורית טקס מנובה - המנהלת הרפואית של בית החולים; ד"ר חגי גרשי – סגן מנהל חדרי הלידה; שי בירנבאום – מנמ"ר; שמואל בן חיים – סמנכ"ל משאבי אנוש; רו"ח דוד הורוביץ – סמנכ"ל הכספים; עו"ד הילה לשם – יועצת משפטית וברונו לביא – יועץ מערכות מידע לבית החולים.


מלבד ד"ר ברכאן, קבלו את פניהם: ד"ר הדס לוי - יו"ר ועדת ההוראה של המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ואחראית על תשתיות המחקר והפיתוח בה, גל שטיינהרט -  סמנכ"ל HIT למחשוב ומערכות וד"ר תומס קרפטי – מנהל מעבדת HEAL - המעבדה הרב-תחומית לאינפורמטיקה ואנליטיקה רפואית.   
 

פורסם: 06/09/2022