פעילות 2008

היחידה להכוון תעסוקתי ומטרותיה

מטרת היחידה להכוון תעסוקתי ב-.H.I.T המכון הטכנולוגי חולון היא לשלב את בוגרי המכון ואת הסטודנטים בתעשיות העילית במשק. זאת, מתוך הבנה של הצרכים בתעשייה בכוח אדם בעל היכרות עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, וניסיון בעבודה עם המכשור הטכנולוגי העדכני ביותר.

היחידה מקיימת שיתוף פעולה עם חברות מובילות במשק (כדוגמת התעשייה האווירית, התעשייה הצבאית, מוטורולה, אינטל, גילת לווינים,ו- NICE), ומבצעת פעילות ענפה וחדשנית ליצירת קשרים חדשים על מנת לתת לסטודנטים ולבוגרים מענה תעסוקתי איכותי, תוך הקפדה על שילובם במשרות התואמות את תחומי הלימוד וההתמחות שלהם.

מנהלת היחידה, ליאת בלבן, היא בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ ארגוני ומשאבי אנוש, ויש לה ניסיון רב בתחום הגיוס, כולל בתחום ההייטק. "מאחר שהגעתי לתפקיד מעולם משאבי האנוש, שבו השירות חשוב מאוד, אני רואה כחלק מהותי בעבודתי את הטיפול והשירות בפונים לקבלת שירותי היחידה", כך מציינת בלבן, שנכנסה לתפקיד בתחילת ינואר 08.

כדי לסייע לסטודנטים ולבוגרים להיקלט בתעשייה, מחד, ולעזור לחברות למצוא פתרונות לצרכי הגיוס שלהן, מאידך, פועלת היחידה בשני המישורים בו-זמנית.

"אנו מלווים את תהליך תכנון הקריירה של הסטודנטים ושל הבוגרים, אשר חשים בלבול גדול כאשר הם ניגשים לתהליך חיפוש העבודה", מציינת בלבן. היחידה מציעה לסטודנטים שירותים פרטניים וקבוצתיים כגון עזרה בכתיבת קורות חיים, פרסום לוח משרות מקצועי בקמפוס ובאתר המכון, מפגשי זרקור ויריד תעסוקה שנתי.

כדי לסייע לחברות, היחידה מקיימת פגישות במכון למטרת היכרות עם תחומי הלימוד והציוד הטכנולוגי במעבדות, מפרסמת את משרות הדרושים באמצעות דואר אלקטרוני, אתר המכון ולוח המודעות במכון ללא תשלום, חושפת את מאגר המועמדים למשרות בפני המעסיקים הפוטנציאליים, ויוזמת מפגשי זרקור ממוקדים, ימי עיון ויריד תעסוקה שנתי, לאיתור סטודנטים מצטיינים.

".H.I.T המכון הטכנולוגי חולון הוא מוסד אקדמי מוביל, המשלב ידע בין תחומי במדעי הטכנולוגיה והעיצוב", מדגישה בלבן, ומוסיפה: "חברות שונות, כדוגמת התעשייה האווירית, מטריקס, אשד משאבי ניהול והנדסה וג'ון ברייס, אשר פתחו את שעריהן לסטודנטים ובוגרים של המכון, מביעות שביעות רצון משילובם בחברה, וממשיכות לקיים עם היחידה קשר הדוק ופורה לאורך שנים".