מבט כולל

תוכנית הלימודים לתואר שני M.Design בעיצוב משולב (ללא תזה)
 
ראש התכנית: פרופ' דוד ראב"ד
 
תוכנית לימודים חדשנית

תוכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב משולב ב-HIT היא מסלול ייחודי בנוף האקדמי בארץ, המבקש להקנות לסטודנטיות ולסטודנטים ראייה מערכתית של העיצוב ככוח גנרטיבי בעולם דינאמי ומשתנה. היא עוסקת בפיתוח והטמעה של חשיבה אינטרדיסציפלינרית, המקדמת חדשנות בשדה ההוראה והמחקר (Research and innovation hub). התוכנית מסתמכת על מעבדות עיצוב, על סמינרים רעיוניים ועל שיעורי סטודיו מעשיים, שבהם נבחנים דרכי פעולה חדשניות ופתרונות יישומיים לבעיות העומדות על הפרק כיום ולאלה שיעסיקו את מעצבי המחר.
 

 

 

 
להיות חוד החנית בתחום העיצוב

תוכנית הלימודים מהווה מסגרת מחקרית דינאמית, פורצת דרך וחדשנית. מדי שנה מציפה התוכנית מספר נושאים תיאורטיים ואקדמיים, הנסבים על חשיבה עיצובית (Design thinking) בהקשריה התרבותיים והחברתיים. זהו מקום המעמיק את השיח בין מדע, טכנולוגיה ועיצוב, חוצה שדות רבים ומאפשר שיתופי פעולה כלל פקולטטיים במכון הטכנולוגי חולון ומחוצה לו.

חלק בלתי נפרד מלימודי התוכנית, המשלבים עבודה פרטנית ועבודת צוות, הם כנסים ארציים ובינלאומיים, סיורים לימודיים במרכזי עיצוב ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים, מוזיאונים וגורמים חוץ מוסדיים בארץ ובחו"ל.

במסגרת התוכנית פועלות הגלריה המחקרית והמעבדה לאינטראקציה. הגלריה המחקרית מציעה מרחב תצוגה אקדמי, המתייחד בהצגת שאלות תיאורטיות בתחומי הפרקטיקה של העיצוב. המעבדה לאינטראקציה מהווה מוקד של למידה ומחקר סביב שאלות מעשיות וכסביבת עבודה hands-on של התוכנית.
 

 

 

 

למי מיועדת התוכנית

התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בענפי העיצוב השונים, כמו עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, אדריכלות, אמנות, תיאטרון, ניו מדיה ותקשורת חזותית ועיצוב אינטראקטיבי; לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה ובמדעי הטבע; לבוגרי תואר ראשון בתחומים כגון הנדסה, תכנות, הנדסת תוכנה, הנדסת חומרים וניהול.

התוכנית מתאימה במיוחד לאנשי ולנשות מקצוע בעלי ניסיון, המעוניינים לפתוח את עבודתם לאופקים חדשים ומאתגרים. היא מאפשרת לאלה הלומדים בה מסלול התפתחות אישי, הבא לידי ביטוי בפיתוח פרויקטים נסיוניים רב-תחומיים והצעת פלטפורמות חדשות לעיצוב.  

 

 

 

 

לצפייה בסילבוסים של התוכנית - Syllabi
 
 
חדשות