עוד בפרק זה:

פיתוח למידה ארגונית

מועד פתיחה: נובמבר 2016
 
קורס לפיתוח למידה בארגונים (פיתוח הדרכה)
 
רוצה לדעת איך מייצרים למידה זכירה ורלוונטית?
רוצה לדעת מה למדנו מהמוח על תהליכי למידה אפקטיבית?
איך משלבים שיטות למידה חדשניות?
איך מפתחים הדרכה ארגונית מסורתית?
 
קורס פיתוח למידה בארגונים, מועבר במסגרת בית הספר ספירלה, שהינו שיתוף פעולה בין HIT המכון הטכנולוגי חולון, וחברת 'מתודיקה', את הקורס ייסדו מר גדעון זילר, יועץ אסטרטגי בכיר ומייסד חברת מתודיקה למידה אפקטיבית ומר מאיר נבון ז"ל/A>/A> והוא מועבר ע"י עידו צדוק, מרצה בכיר ויועץ למידה.
הקורס המועבר ברציפות משנת 2005 ע"י צוות יועצי למידה בכירים, הכשיר עד היום מאות בוגרים ומתעדכן כל הזמן בהתאם לצרכי השטח ולחידושים בתחום.

הקורס עוסק בהקניית הידע בתחום פיתוח הלמידה – חלקו הראשון של הקורס עוסק בתהליכי אפיון או "פיצוח" למידה: איתור צרכים, תחקור מומחה תוכן, התאמת הפתרון לצורך, אפיון מטרות, בחירת שיטות למידה, כלי הערכה ומדידה ועוד. חלקו השני של הקורס עוסק במגוון כלים להגשת תוכן ובכלל זה נלמד ונתרגל כיצד להגיש תוכן ללמידה פרונטאלית (מצגות), לתמיכה בביצועים (עזרי עבודה) וללמידה מתוקשבת (לומדות וסרטוני סמן). כמו כן הקורס כולל הצגה עדכנית של תחום טכנולוגיות למידה, תוך התייחסות מקיפה לקטגוריות השימוש השונות בעולם הלמידה המתוקשבת.

הקורס כולל התייחסות מקיפה למודלים לפיתוח למידה ארגונית, שיטות הדרכה, מדידת אפקטיביות של תהליכי למידה, טכנולוגיות למידה, למידה חברתית וכולל תובנות עדכניות מתחום חקר המוח והאופן הקוגנטיבי בו נתפסים במוחנו תהליכי למידה.

הקורס נבנה מתוך ראייה אינטגרטיבית המכוונת למצב האמת של הלומדים "ביום שאחרי": הוא כולל כלים יישומיים שמטרתם להכשיר את הלומדים במקצוע פיתוח הלמידה.

בקורס משולבות דוגמאות ודילמות רבות מהתעשייה בישראל, הקורס כולל תרגול מעשי של החומר הנלמד, הוא מחייב הגשת פרויקט גמר (בהיקף של כ-40 שעות לביצוע) וכן משולבות בו הרצאות אורח של מנהלי הדרכה ומפתחי למידה מגופים מובילים במשק, שמתארים יישומים בפועל של התכנים הנלמדים בקורס.
בין המרצים בתוכנית בקורס בעבר ובהווה:
  • גדעון זילר – יו"ר חברת מתודיקה (e-learning לשעבר), בעברו מרצה מצטיין במחלקה לטכנולוגיות למידה, HIT יו"ר כנס ההדרכה השנת 2010-2009.
  • לובה משל – מנחת קבוצות, יועצת למידה מחברת מתודיקה
  • אורית פרץ – מנהלת חברת Essence, לשעבר מנהלת הדרכה ב-yes במשך עשור
  • מאיר בן בסט – מנהל מכללת דיסקונט
  • דנה ויינשטיין – מנהלת פיתוח למידה, לאומי קארד
  • עזרא סילברמן – מנהל מרכז הדרכה, רכבת ישראל
 
היקף הקורס:
80 שעות למידה פרונטאלית ועוד כ-40 שעות נדרשות להכנת פרויקט גמר.
10 מפגשים בני 8 שעות לימוד, בימי רביעי בין השעות 08:30-15:45.
 
 
 
 

 
לפרטים ולהרשמה

ביה"ס ללימודי תעודה, HIT - מכון טכנולוגי חולון
טל': 03-5026698, 03-5026781
דוא"ל: exsd@hit.ac.il