עוד בפרק זה:

עיצוב פנים

מועד פתיחה:
נובמבר 2016


עיצוב פנים מתחיל מאהבה ומרצון ליצור ולשפר את איכות החיים ויופיים, אנו המעצבים מאמינים שעולם אסתטי יותר הוא עולם מעניין יותר, עולם שנעים ונוח לחיות בו. לעיצוב טוב יש מטרות ברורות – לשרת תפקידים וצרכים מסוימים בשימושים מוגדרים ולקוחות שנהנים ממנו וחווים אותו.
 
הגדרת הצרכים והשימושים בעיצוב פנים רחבה מאוד, היא אינה מוגבלת לתחום זה או אחר, ניתן לומר שהיא חולשת על מכלול של תחומים – מדירות סטודיו לבתי מלון יוקרתיים, מכיסא לעיצוב הפנים של מטוס או יכטה, מגוף תאורה למסעדה, לבית קפה או למקום בילוי ידוע, מרהיט אחסון ועד לחנויות מותג מובילות. עיצוב הפנים מקיף ומשמש אותנו לכל אורך חיינו. התכנית לעיצוב פנים של HIT פותחת דלת לעולם העשיר והמגוון של עיצוב הפנים וחושפת את הסטודנטים לסודות המקצוע.

מטרת התכנית
הסטודנט בתכנית לעיצוב פנים, ילמד, יכיר וירכוש את הכלים הנדרשים עבור מעצב בתחום. לכל אורך הלימודים יתנסה הסטודנט בתהליכי החשיבה, היצירה הפיתוח והעיצוב של חללים. משלב הרעיון הראשון ועד עיצוב של חלל פונקציונלי מוגמר. כבוגר המסלול יוכל המעצב לגבש ולהציג תיק עבודות המעיד על יכולתו האישית, במטרה להשתלב בתחום כשכיר או לפלס דרך כמעצב פנים עצמאי.

למי מיועדת התכנית
לכל אלה החולמים להפוך רעיונות למציאות, לבעלי תשוקה לעצב את מרחבי החיים, למעצבים בתחומים משיקים ומקבילים, לאקדמאים, לאמנים ולכל שוחרי העיצוב והאסתטיקה באשר הם.

היקף הלימודים
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב. מערכת הלימודים מחולקת לשלושה שלבים של כ- 4 חודשים כל אחד. סה"כ הקורס מקיף 349 שעות לימוד אקדמאיות. הצלחה בקורס כוללת פעילות במסגרת השיעורים, עבודה אישית בבית, הגשת עבודה שבועית, עמידה בהצלחה בהגשת סוף הסמסטר ונוכחות ב-80% מהשיעורים לפחות. במסגרת הקורסים ישולבו סיורי שטח, הרצאות אורח, והלומדים בו יחשפו לפעילויות שונות במסגרת הפקולטה לעיצוב ב HIT.

מה לומדים בתכנית
מערך הלימודים המרוכז והמרתק מקיף את התחומים והתהליכים השונים בעיצוב הפנים: משלב הרעיון הראשון (גיבוש קונספט) לתהליך העבודה העיצובית (איסוף המידע, פיתוח, עיבוד וניתוח, והצעה לפתרון), הבנה והגדרה של מושגי היסוד, פיתוח דו ותלת ממד של סקיצות רישומים ותוכניות, ועד שלב ההגשה הסופית:

הלימודים משלבים קורסי סטודיו ראשיים המבוססים על תרגילים מעשיים בדו ובתלת ממד תוך קבלת הנחיה וביקורת אישית משיעור לשיעור.


יילמדו כלי עבודה, ידע יישומי וחשיבה המהווים בסיס מעשי ותיאורטי לעיצוב פנים, ביניהם: שרטוט, הסקיצה, ביטוי גרפי, כלי הבעה ותקשורת, הכרת כלי מחשב, תכניות עבודה, הדיאלוג המקצועי, קנה מידה, הבעה תלת-ממדית, המחשה.
השיעורים מקיפים לימוד עיוני של תחומי העיצוב והיצירה השונים על היבטיו, וכן הכשרה מעשית ותכנון אישי ומודרך.

 • תיאוריה - זרמים וסגנונות, רעיונות ופתרונות, מעצבים עכשוויים, הכרת מושגי יסוד.
 • מרכיבי העיצוב - קומפוזיציה, חומרים, צבע, ריהוט, פרטים, ביטוי במבנה, חלל, תאורה, פנים וחוץ.
 • לימוד מעשי של כלי התכנון והביטוי השונים ופיתוח יכולות ביטוי גרפית וחשיבתית.
 • לימוד ויישום של תוכנת שרטוט AutoCAD ותוכנת הדמיה תלת-ממד Sketch-Up.
 • הכרת המבנה - טכנולוגית בנייה, מערכות המבנה - חשמל, מיזוג, קונסטרוקציה, אינסטלציה, אנשי הביצוע,
 • תהליך הבנייה, היבטים מעשיים - חוקי תכנון, ניהול האתר, תקציב וכו'.
 • חלקי הבית - המטבח, שירותים ואמבטיות, הכניסה, מדרגות, פתחים במבנה, חדרים.
 • החלל המסחרי – סוגיות בתכנון חלל מסחרי, קונספט, עיצוב, רישוי עסק, מערכות טכנולוגיות ועוד.
 • תהליך התכנון - איך הכול משתלב יחד? מרעיון לביצוע: לימוד והתנסות אישית.
 • סיורים מקצועיים, הרצאות של מעצבים, אמנים אורחים ועוד.
 • הכנת תיק עבודות אישי

העבודות שהוגשו במסגרת הפרויקטים בקורס יאוגדו לתיק עבודות מכובד פיזי\וירטואלי המציג את היכולות שנרכשו והניסיון שנצבר במהלך הקורס.

סגל המרצים
הסגל מונה אדריכלים, ומעצבים פעילים בתחומי עיצוב מגוונים, המרצים ב- HIT מכון טכנולוגי חולון ובמסגרות אקדמאיות נוספות. כולם בעלי ניסיון עשיר ומגוון בהוראה ועשייה מקצועית בתחום.
תנאי הקבלה למסלול הקבלה לתכנית כרוכה בראיון הכרות אישי וב- 12 שנות לימוד לפחות.
 
דרישות התכנית
הצלחה בתכנית כוללת פעילות במסגרת השיעורים, עבודה אישית בבית, הגשת עבודה שבועית, עמידה בהצלחה בהגשת סוף הסמסטר ונוכחות ב-80% מהשיעורים לפחות בכל קורס בתכנית. לעומדים בדרישות המסלול תוענק תעודת עיצוב פנים מטעם ביה"ס ללימודי תעודה במכון הטכנולוגי חולון. במהלך הלימודים יינתן סיוע, ייעוץ והכוונה להמשך הדרך.
סה"כ התכנית 349 שעות לימוד אקדמיות עבודות בוגרים

 


 

 

 

 

 

 

לפרטים ולהרשמה:
 
ביה"ס ללימודי תעודה, HIT - מכון טכנולוגי חולון
טל': 03-5026698, 03-5026781
e-mail:
www.hit.ac.il| exsd@hit.ac.il