עוד בפרק זה:

חדשות ואירועים

סיור סטודנטים - בהנחיית המעצב בעז תירוש


התחלנו את סיורנו במלון בוטיק "עלמה" שהוא נצר לשושלת סיפורים שמקורם לפני זמן רב. קירות המלון מספרים את ראשית סיפורי שנת 1920, כאשר בעיר הלבנה של תל האביב שכנה תחושה מלאת התלהבות ותשוקה לארכיטקטורת העולם החדש ולתנועה המודרנית שהגיעה מאירופה.

 
מלון בוטיק ייחודי זה שימש בתחילת דרכו בית מגורים פרטי לשש משפחות שחיו זו לצד בתקופה עתירת אירועים מרגשים בתל האביב החדשה, ואופיין על ידי ארכיטקטורה נדירה פרי יצירתו של האדריכל דב סנדובסקי בשנת 1925 ושייך לסגנון הארכיטקטורה האקלקטית.
 
נשמתו של הבניין ייחודי זה התעוררה לחיים שוקקים מחדש על ידי שילוב מעודן של פרשנות עשירה ואקזוטית, המבוססת על מסורת אירופית עם טוויסט תוסס, עכשווי ומתוחכם.
 
מבנה המלון מקושט ומעוטר מחדש עם צבעים, ניצוצות וכבוד למורשת העבר. הרוח המפתה של הבניין יוצא הדופן הוצתה מחדש והעניקה תפאורה מושלמת למסע שמטרתו לספק חוויות מרגשות, אותנטיות ובלתי נשכחות.
 
סיור עיצוב פנים

המשכנו את הסיור למלון בוטיק "מונטפיורי" מאותו הסגנון האדריכלי ששוחזר ושומר ברוח התקופה למלון טרנדי ויוקרתי.
במרחק של 5 דקות הליכה ביקרנו בפרויקט "רובע לב העיר":
רובע לב העיר הוא מיזם נדל"ן יוקרתי שהוקם בלב תל אביב בתחילת שנות ה-2000. המיזם כולל 168 דירות מגורים, וממוקם בין הרחובות מזא"ה ובלפור, בסמוך לרחוב אלנבי. יזמית הפרויקט היא חברת אוניל שבשליטת איש העסקים אליעזר פישמן
הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלית עדה כרמי-מלמד, על הקרקע שבה עמד בין השנים 1925 – 1992 בית החולים הדסה. המתחם משתרע על שטח של 10 דונם, וכולל מספר מבנים: "בניין בלפור" – בניין מגורים בן 7 קומות הבנוי בצורת "ח" סביב רחבה מרכזית, "מגדל המניפה" – מגדל מגורים במרכז הרחבה המתנשא לגובה 26 קומות, "בית התאומים" – בניין היסטורי משומר בסגנון האקלקטי משנות ה-20, וכן בניין משרדים קטן בחזית רחוב מזא"ה.
 
סיור- עיצוב פנים

בפרויקט הושקעו למעלה מ-100 מיליון דולר, ובנייתו הושלמה בשנת 2005. בנייתו של המתחם סביב רחבה מרכזית מרוצפת המקשרת בין מבניו, מעין כיכר עירונית, נועדה לאפיין אותו כרובע עירוני בפני עצמו, עובדה המשתקפת גם בשם שנבחר למיזם. עם זאת, ה"רובע" אינו כולל שטחי מסחר ועסקים למעט מסעדה וכן חנות ספרים המשולבת בבית קפה.
דירות המגורים במתחם הן בנות 3-5 חדרים, בשטחים הנעים בין 114 ל-400 מ"ר, חלקן דירות גן, דופלקסים ופנטהאוזים. הדירות והשטחים הציבוריים תוכננו במפרט עשיר במיוחד, שנועד להתחרות במגדלי המגורים של צפון תל אביב ופונה לאוכלוסייה בעלת אמצעים. המתחם כולל חדר כושר וספא, בריכת שחייה, חניון תת-קרקעי עם 4 מפלסי חניה, וכן מרתף יין מרכזי המעוצב כמערה חצובה בסלע ומעמיד לרשות הדיירים תאי אחסון פרטיים ליינותיהם. הדירות נמכרו במחירים של מיליון דולר ומעלה (כ-10,000 $ למ"ר), חלק ניכר מהן לתושבי חוץ שאינם מתגוררים במקום דרך קבע.
 
סיור עיצוב פנים

אנו ביקרנו במספר דירות יוקרה ובדירת הדגל - הפנטהאוז בקומה ה26 של הבניין העגול ששטחה קרוב ל600 מ"ר המשתרעים על שני המפלסים האחרונים בבניין, הכוללים גג עם בריכה המשקיף על כל העיר ת"א.
 
את סיורנו סיימנו במשרדי חברת עו"ד ש. הורוביץ – שהוא פרויקט ארכיטקטוני ייחודי ומרשים שבו חוברו שלושה בניינים לשימור בסגנון האקלקטי והבינלאומי לכדי משרדים מודרניים המאכלסים למעלה מ250 עו"ד.
אחד מאתגרי המיזם הייתה ליצור חלל משותף עם מעברים פנימיים בין הבניינים ועם חצרות פתוחות הנראות המשתלבות בהרמונה נפלאה במתחם העסקי.
 
אזור זה של העיר ת"א שהוכרז בשנת 2003 ע"י מועצת ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, מאפיין את ליבה הפועם של העיר התוססת שהצטרפה לאחרונה לרשימת עשרת הערים הפופולריות ביותר בעולם.