עוד בפרק זה:

חדשות ואירועים

אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל...

  
בשבוע שעבר התארחו במכון  תלמידים מחוננים מכתה ג' בבית ספר גורדון ובני משפחותיהם לערב הענקת תעודות לרגל סיום קורס רובוטיקה.
   
 תלמידי בית ספר גורדון במהלך הרצאה של ד"ר <a class=staff_id999 href="http://www.hit.ac.il/faculty_staff/Elad-Segev">אלעד שגב</a>
תלמידי בית ספר גורדון במהלך הרצאה של ד"ר אלעד שגב. צלמת: מעיין רימר

הערב היה סיכום מוצלח לשנה של פעילות מרגשת המתקיימת כאן במכון כבר מספר שנים במסגרת ביה"ס ללימודי תעודה בשיתוף בית הספר גורדון.
התלמידים השתתפו בקורס רובוטיקה עם ד"ר יאיר צדוק. במהלך הקורס הם למדו לבנות רובוטים קטנים ולתכנת אותם לבצע פעולות שונות.
 
בטקס הענקת התעודות, נהנו הילדים וההורים מהרצאה מרתקת של ד"ר אלעד שגב מהפקולטה למדעים שנרתם להרצות בפני הילדים כל סוף שנה.
ד"ר שגב הציג כמו תמיד, הרצאה מלאה בהדגמות חיות וניסויים ואפשר לתלמידים ולהורים שחזרו לשעה קלה להיות ילדים, ונהנו השתתפות פעילה ומלאת התלהבות ואושר.
 
ד"ר <a class=staff_id999 href="http://www.hit.ac.il/faculty_staff/Elad-Segev">שגב אלעד</a>
ד"ר אלעד שגב . צלמת: מעיין רימר
 
ד"ר שגב: "אני תמיד שמח על ההזדמנות לפגוש את תלמידי בית ספר גורדון. במפגשים אלו אני תמיד לומד המון, כהרצאת סיכום בחרתי לדבר "על ילדים ופטריות יצירתיות", זוהי הרצאה המקשרת בין שני עולמות זרים לכאורה, בין תנאים המאפשרים לילדים להביא לידי ביטוי את החשיבה היצירתית שלהם,  ובין התנאים הביולוגיים שמאפשרים לפטריות להתנהג באופן שניראה יצירתי ואינטיליגנטי."

"בהרצאה זו הצגתי לתלמידים בעיות מורכבות עימן הפטריות מתמודדות. התלמידים לא רק שהבינו את הקושי ודרכי ההתמודדות האפשריות של הפטריות, אלא גם הציעו פתרונות והסברים חדשים שעליהם לא חשבתי קודם לכן".
 
בסיום הערב הילדים הנרגשים עלו אחד אחד לבמה וקיבלו תעודה אישית על לימודיהם במכון.
 
תלמידי בית ספר גורדון לאחר קבלת התעודות
תלמידי בית ספר גורדון לאחר קבלת התעודות. צלמת: מעיין רימר