עוד בפרק זה:

סיפורי בוגרים

שתי אחיות, ארץ חדשה אחת ואהבה גדולה לעיצוב


אוקראינה, ישראל וביה"ס ללימודי תעודה של HIT, הן תחנות בסיפורן של בעלות סטודיו "קימוקה" - בית היוצר של בובות דקורטיביות לבית ופריטים קסומים לבעלי טעם טוב...
 
אירה ולנה סימונוביץ' ,שתי אחיות מקסימות, הן היזמות הצעירות העומדות מאחורי סטודיו "קימוקה" בו ניתן להשיג בובות דקורטיביות לבית, תכשיטים, אביזרים משלימים לבית ועוד.
 
מתוך ראיון עם אירה ולנה:


תספרו לנו מעט על עצמכן
קימוקהאירה: גם אני וגם לנה, שתינו נולדנו בלבוב שבאוקראינה. אני עליתי לארץ בגיל 17 לבד, ואחרי שלוש שנים התחלתי ללמוד הנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון. לנה אחותי סיימה תואר ראשון ושני בגרפיקה ממוחשבת באוקראינה ועם סיום הלימודים החליטה גם היא לעלות לארץ, בגיל 23.
באותה שנה החלטנו לעבור למרכז, שכרנו בית גדול בחולון והתחלנו לחפש את עצמנו.

לנה: ידעתי שאני רוצה להמשיך וללמוד גרפיקה, ורק חיפשתי איפה. שמעתי דברים טובים על HIT המכון הטכנולוגי חולון. הייתי עולה חדשה והתביישתי, אז הצעתי לאירה להצטרף אלי. ביררנו פרטים והחלטנו שמסלול הערב המוצע במסגרת קורס תקשורת חזותית של ביה"ס ללימודי תעודה הכי מתאים לנו. שתינו ביחד נכנסנו לעולם של קסם, ששאב אותנו אליו...

אירה: לי, כמהנדסת מכונות, הכל היה חדש ונפתחו בפני עולמות חדשים. כל פעם שהגעתי למכון זה היה כמו להגיע לעוד פרק ב"סוד הגן הנעלם"... לנה סוף סוף פגשה את החלק המעשי שהיה מאוד חסר לה בתואר שלה. זה מצחיק, אבל בעקבות הקורס שתינו התחלנו לצייר,למרות שאף פעם לא חשבנו שיש לנו כשרוו לזה.
הקורס הזה, ובעיקר עבודת הגמר בו, הוא הנקודה בו נזרעו זרעיו הראשונים של הסטודיו. אין ספק שאלמלא הקורס, כל אחת מאיתנו היתה ממשיכה לכיוון אחר לחלוטין בחייה. מהבחינה הזו,אנו ממליצות על הקורס לא רק לאלה שרוצים לשנות מקצוע, אלא גם לאלה שרוצים לנסות משהו חדש ומפחדים מלעשות את זה לבד.
 
קימוקה
 
סטודיו "קימוקה". איך נולד הרעיון?
לנה: למעשה, כל הרעיון בכלל נולד במסגרת העבודה על פרויקט הגמר של הקורס. בפרויקט נדרשנו למתג מוצר כלשהו ואירה בחרה בחנות בובות. לצורך הקטלוג, במקום להוריד תמונות של בובות מהאינטרנט ציירתי כמה דמויות.
אירה: כל כך התלהבתי מהתוצאה שביקשתי מלנה לצייר עוד דמויות.עם הזמן כמת הבובות גדלה ולנה הציעה לא רק לצייר אלה גם לתפור. כך נולדו הבובות הראשונות, ואיתן אהבה גדולה לבובות, ליצירה, לתוצאה ששתינו אהבנו מאד.
עם הזמן התחלנו לצאת לשוק-להשתתף בירידים,תערוכות ולמכור דרך האינטרנט. מהר מאד הבנו שכדי לעמוד בדרישה נצטרך לקחת את כל העניין כמה צעדים קדימה, וכך פתחנו את הסטודיו. כרגע הסטודיו ממוקם ב רמת-גן בבית של אירה וכל מי שנכנס אליו מגיע לממלכה קסומה, עולם מלא של צבעים, רגשות חיוביים ויצורים מוזרים וקסומים ...
לנה: הסטודיו עבורנו הוא המקום בו אנו מתחברות לעולם קצת של ילדים, עולם של דמיון וצבע. פה אנחנו מעצבות, יוצרות, גוזרת ותופרות, רוקמות ומצלמות . בעבודות שלנו ניתן לשים לב להשראות מתוך קלאסיקות ילדות בשילוב טעם אסטטי עדכני ומשובח. בסטודיו ניתן להשיג בובות דקורטיביות לבית, אביזרים משלימים לבית ועוד.
 
סטודיו קימוקה
 
ומדוע קראתן לסטודיו שלכן "קימוקה"?
אירה: היה נראה לנו שהבובות שלנו מזכירות בובות יפניות. חיפשנו שם שישמע כמשהו יפני. אחרי כמה נסיונות של שמות הגענו לשם קימוקה. עד כמה שידוע לנו, לא באמת קיימת מילה כזו ביפנית...
 
מי קהל היעד שלכן?
לנה: קהל היעד שלנו הם כל אלה שאוהבים עיצוב,עבודות יד ודברים מיוחדים שמוסיפים חן לחי היום יום שלנו.
למזלנו, בארץ יש לא מעט אנשים שעיצוב הוא תחום קרוב אליהם וחשוב להם. אנשים אלה נמנים על חוג הלקוחות שלנו, כאלה שיודעים שלעיתים דווקא הפריטים הקטנים הם אלה שיכולים לתת טאץ' קסום ואחר לחלל. התחלנו למכור גם בחו"ל, ולאור הפידבקים החיוביים שאנחנו מקבלות ולאור ההצלחה, בהמשך אנחנו בהחלט רוצות להרחיב את פעילותינו מעבר לים.
אירה: כן, זה נכון. אנחנו בהחלט רוצות להיות מותג ידוע ומפורסם בכל העולם.
 
סטודיו קימוקה
 
ולא נותר לנו אלא לאחל להן בהצלחה ולהמשיך לעקוב אחר העשייה המוצלחת שלהן.
 

את היצירות של סטודיו קימוקה ניתן למצוא ב:
לאתר קימוקה
לפרטים בפייסבוק